ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովը Կորյուն Նահապետյանի գլխավորությամբ ապրիլի 20-ին աշխատանքային այցով եղել է ՀՕՊ զորամասում եւ ՀՀ ՊՆ Արմենակ Խանփերյանցի անվան ռազմական ավիացիոն ինստիտուտում:
Հանձնաժողովի անդամներ Թեւան Պողոսյանը, Էդմոն Մարուքյանը, Արթուր Ստեփանյանը եւ Աբրահամ Մանուկյանը շրջել են զորամասում, ծանոթացել պայմաններին, ինչպես նաեւ անցկացրել աշխատանքային խորհրդակցություն: Քննարկվել են զորամասում առկա խնդիրները:
Այնուհետեւ հանձնաժողովի անդամներն Արմենակ Խանփերյանցի անվան ռազմական ավիացիոն ինստիտուտում ծանոթացել են ինստիտուտի կառուցվածքին, ստեղծման պատմությանը, պայմաններին, ավիացիոն տեխնիկայի կիրառմանը եւ մասնագիտական որակի բարձրացմանն ուղղված քայլերին: Ինստիտուտի դասախոսական անձնակազմի հետ քննարկվել են ուսումնական գործընթացի կազմակերպմանն առնչվող հարցեր, ինչպես նաեւ անդրադարձ է կատարվել առկա խնդիրներին ու զարգացման հեռանկարներին:
Հանձնաժողովի անդամները նաեւ շրջայց են կատարել ինստիտուտի բաժիններով, եղել դասասենյակներում, գրադարանում, հատուկ մասնագիտացված եւ տեխնիկայով հագեցած լսարաններում, ծանոթացել ինստիտուտի հնարավորություններին :
Կորյուն Նահապետյանը վստահեցրել է, որ հանդիպման ընթացքում առաջ քաշված խնդիրների լուծման համար կկազմակերպվեն աշխատանքային խորհրդակցություններ:

20 апреля Постоянная комиссия НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам во главе с К.Нагапетяном посетила с рабочим   визитом  воинскую часть ПВО  и Военный авиационный институт им.А.Ханферянца МО РА.
Члены комиссии Т.Погосян, Э.Марукян, А.Степанян и А.Манукян ознакомились с условиями в воинской части, а также провели рабочее совещание. Обсуждены существующие здесь проблемы.
Затем члены комиссии ознакомились с историей создания, структурой, условиями, применением техники, предпринимаемыми шагами по повышению профессионального качества в Военном авиационном институте им.А.Ханферянца. С преподавательским составом института обсуждены вопросы, касающиеся учебного процесса, а также существующих проблем и перспектив развития вуза.
Члены комиссии также ознакомились с отделами института, оснащенными специальной техникой аудиториями, библиотекой, возможностями учебного заведения.
К.Нагапетян заверил, что  для разрешения поднятых в ходе встречи вопросов будут проводиться рабочие совещания.